Doğal Taşlar

OPAL

Ben Opal’im. Elif’in kıymetlisiyim. Ondandır sanırım beni anlatmaya kıyamadı. Hep bekledi. Üst bilinçlerin, yüksek kavrayışların, doğadaki basitliğin ve esasında hiç de basit olmayan mucizelerin taşıyım. 

Ben Opal’im. Suyu anlatırım. İçimde ne kadar su varsa o kadar şeffaf, suyum ne kadar azalmışsa o kadar opağım. Mavimsi, grimsi, siyahımsı oldukça sizin açınızdan değerlenirim. Silis jelleri var içimde. O jellerin arasındaki hava ışığı geçirdikçe, bana aşık olacağınız o ışık oyunlarını, yansımaları, efektleri oluştururum. 

Dünyada kristal yapılar vardır bir de amorf yapılar… Ben amorf yapıya sahibim. Cam gibi, amber gibi, fildişi gibi, obsidyen gibi, tektit gibi… Yani tahmin edilemezim. Tanımlanmış bir yapım yok. Şaşırtıcıyım. Şekillerim ve renklerim devamlı değişir. Birazcık opal katılaşsın diye bile “5  M İ L Y O N  Y I L” geçer! Çünkü ben Opal’im. Çünkü Taş Halkı’nın nazlı kızıyım. Çünkü Taş Halkı beklemeyi çok iyi bilir. Biz yaşamı çok iyi biliriz.

“İçinde daha fazla su bulunan Akiklere Opal denir “diyorsunuz! Çok yanlış. Akik kristal düzendedir ben değilim. Ben başlı başına bir mucizeyim. Işık ve su benim mucizemdir. 

Ben Opal’im. Değişime açık olan, kendini tanımayı önemseyen, naif, kırılgan ve kollektif algıları açık olan, sevgi dolu insanlarla çok kolay bağ kurarım. Katılığı sevmem. İç yolculuğunu önemsemeyen insanları anlayamam. “Çat” diye çatlar kırılırım onların elinde. İçimdeki hava boşluklarıdır ışığı yansıtan. Boşlukları, geçirgenlikleri, esneklikleri olmayan insanlarla kolay bağ kuramam. Ah nasıl isterim ışığını fark etmesini insanların!

Kesin doğrularım, kesin yanlışlarım hiç olmadı. Dünya var olduğundan beri saf sevgi, tevazu, anlayış ve görmeyi temsil etmem ondandır. Nur Esması gibi… Görmeyi içe bakmayı, görülmeyeni görmeyi anlatırım. Gözlerinizi iyileştirmek için benden iyisini bulamazsınız. 

Ben Opal’im. Suyu hissedeni, akışta olanı, değişmeyi bileni anlarım. Ona yardım ederim. Boulder Opal ile topraksı, ateş opalle ateşli, süt opalle suyu hissettiririm ve hepsinde hava boşlukları vardır. Elementlerle çalışmak için benden iyisini bulamazsınız. 

Ben Opal’im. Taş Halkı’yım, Taş Halkı’ndanım. Çeşit çeşit, renk renk ve ışıl ışılım. Kavrayışınız genişlesin diye, evrenle bütün olun, varlığı anlayın diye hepsi. Bizi görün, tanıyın, sevin isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir