0,00
0
0,00
0

Opal

Ben Opal’im. Elif’in kıymetlisiyim. Ondandır sanırım beni anlatmaya kıyamadı. Hep bekledi. Üst bilinçlerin, yüksek kavrayışların, doğadaki basitliğin ve esasında hiç de basit olmayan mucizelerin taşıyım.

Ben Opal’im. Suyu anlatırım. İçimde ne kadar su varsa o kadar şeffaf, suyum ne kadar azalmışsa o kadar opağım. Mavimsi, grimsi, siyahımsı oldukça sizin açınızdan değerlenirim. Silis jelleri var içimde. O jellerin arasındaki hava ışığı geçirdikçe, bana aşık olacağınız o ışık oyunlarını, yansımaları, efektleri oluştururum.

Dünyada kristal yapılar vardır bir de amorf yapılar… Ben amorf yapıya sahibim. Cam gibi, amber gibi, fildişi gibi, obsidyen gibi, tektit gibi… Yani tahmin edilemezim. Tanımlanmış bir yapım yok. Şaşırtıcıyım. Şekillerim ve renklerim devamlı değişir. Birazcık opal katılaşsın diye bile “5  M İ L Y O N  Y I L” geçer! Çünkü ben Opal’im. Çünkü Taş Halkı’nın nazlı kızıyım. Çünkü Taş Halkı beklemeyi çok iyi bilir. Biz yaşamı çok iyi biliriz.

“İçinde daha fazla su bulunan Akiklere Opal denir “diyorsunuz! Çok yanlış. Akik kristal düzendedir ben değilim. Ben başlı başına bir mucizeyim. Işık ve su benim mucizemdir.

Ben Opal’im. Değişime açık olan, kendini tanımayı önemseyen, naif, kırılgan ve kollektif algıları açık olan, sevgi dolu insanlarla çok kolay bağ kurarım. Katılığı sevmem. İç yolculuğunu önemsemeyen insanları anlayamam. “Çat” diye çatlar kırılırım onların elinde. İçimdeki hava boşluklarıdır ışığı yansıtan. Boşlukları, geçirgenlikleri, esneklikleri olmayan insanlarla kolay bağ kuramam. Ah nasıl isterim ışığını fark etmesini insanların!

Kesin doğrularım, kesin yanlışlarım hiç olmadı. Dünya var olduğundan beri saf sevgi, tevazu, anlayış ve görmeyi temsil etmem ondandır. Nur Esması gibi… Görmeyi içe bakmayı, görülmeyeni görmeyi anlatırım. Gözlerinizi iyileştirmek için benden iyisini bulamazsınız.

Ben Opal’im. Suyu hissedeni, akışta olanı, değişmeyi bileni anlarım. Ona yardım ederim. Boulder Opal ile topraksı, ateş opalle ateşli, süt opalle suyu hissettiririm ve hepsinde hava boşlukları vardır. Elementlerle çalışmak için benden iyisini bulamazsınız.

Ben Opal’im. Taş Halkı’yım, Taş Halkı’ndanım. Çeşit çeşit, renk renk ve ışıl ışılım. Kavrayışınız genişlesin diye, evrenle bütün olun, varlığı anlayın diye hepsi. Bizi görün, tanıyın, sevin isterim.

İlgili Bloglar

Güneş Taşı

Ben Güneş Taşı’yım. İnsan daima doğaya aşıktır. Güzel şeyleri yıldıza, aya, güneşe benzetmeyi istersiniz. Çağrışımlarınız hep doğaya aittir. Hepimizin ait olduğu gibi… Size en çok güneşi hatırlatmış olmalıyım ki bana yaşam kaynağınızın ismini vermişsiniz, ne güzel, çok teşekkür ederim. Beni ilk; Norveç Fiyordlarında ve çok yakın zamanlarda bulmuşlar. İçimdeki bakır zenginliğinin cıvıl cıvıl yansımaları; altın renginde olduğundan Altın Taşı demişler bana bir süre. Aventurin taşını da bilirsiniz. O da yıldız yıldız parlayan bir yapıdadır. Mensubu

Devamını Oku

Sitrin

Ben Sitrin’im. Tüylerinizi diken diken eden, içinizi ürperten bir enerjim var. İletişiminizi her alanda yeniden dizayn ederim. Sarı Sitrin, Altın Sitrin, Madeira Sitrin, Ateş Sitrin, Palmeria Sitrin diye kategorize etmişsiniz bizi. Çoğu zaman da bana zor ulaştığınız için, mor kardeşim Ametist’i ısıtıp sarıya döndürüyorsunuz. Var olan bir şeyi eğip bükmeniz çok enteresan. Bazen sizi gerçekten şaşkınlıkla izliyoruz. Yine de bilin ki bize olan aşkınız, bizim size aşkımızın karşılığı. Bütün olduğumuzu, birlikte olduğumuzu gören yürekleri yakından

Devamını Oku

Doğal Taş Bileklik

Doğal Taşın Bilekteki Mucizesi Doğal taş bileklikler eskiden olduğu gibi günümüzde de bayanların en çok kullandığı aksesuar modelleri içerisinde yerini aldı. Eşsiz renk harmonisiyle her tarz kıyafete uyum sağlayan ve şıklık katan bir obje olarak karşımıza çıkmakta. Üstelik bilekte ne kadar kalırsa kalsın rahatsızlık vermeyen bir özelliğe sahip. Doğal taşlar sadece kıyafetlerinize renk katmakla kalmıyor, sağlığınıza sağlık katıyor. Bu da doğal taşların sadece bilekliklerde değil, hayatın her alanında kullanabileceği objelere dönüşmesini sağlıyor. Doğal Taş Bilekliklerin

Devamını Oku

Kolyeler

Kolye Günlük hayatta çoğumuz doğal taşların faydalarından yararlanmak için ihtiyacımıza göre bir şekilde üzerimizde taşımaktayız. Doğal taşlı Kolyeler ise bu konuda sizlere doğal taşların enerjisini hissetmeniz için yardımcı olurken hem de sıra dışı tasarımları ile bambaşka bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Tarzınıza ve karakterinize uygun pek çok Kolye Modelleri arasından size iyi hissettirecek olanı, sitemizden bulabilirsiniz. Aksesuar, her kadının en güçlü tamamlayıcılarından biridir. Match ettiğiniz parçalarda aksesuarlarınızı ön plana çıkararak hoş bir şıklık elde edebilirsiniz.

Devamını Oku
  Kargoyu Hesapla
   Scroll to Top

   Doğal Taşların Büyülü Dünyası

   Ürünleri Filtrele

   Ürün Kategorileri

   preloader