Doğal Taşlar

TOPAZ


Topazı, tehlikeli güç kavramını dengelemek amacı sebebiyle pek severim. Kendisi ayrıca zihinsel aktiviteyi hafifletir, özgüvenimizi onararak bizi bütünleştirir. Ayaklarımızı sağlamca yere basmayı, aile unsurlarını şifalandırmayı, fazla havai insanları bir amaca bağlamayı pek seven bir taştır kendisi.


Tüm topazların sarı olduğuna dair yaygın bir yanlış anlama vardır. Topaz yaygın olarak renksiz veya soluk renklerdedir. #imperialtopaz harika bir sarıdır. Piyasada oldukça pahalı fiyatlara alıcı bulan görseldeki capcanlı mavi topazlar da, sizi hayal kırıklığına uğratacağım ama, radyasyonla renklendirme işlemi görmüş topazlardır. Doğal mavi topaz oldukça nadir bulunur. Yani diyebiliriz ki piyasadaki mavi topazların %99’u radyasyon işlemiyle o rengi almıştır.
#skybluetopaz #babybluetopaz #swissbluetopaz #londonbluetopaz renkleri mavi topazlar arasında yoğun şekilde kullanılan terimler olup, aralarında en pahalısı London Blue Topaz’dır.


Mavilere odaklandık fakat bitirirken çok sevdiğim #MysticTopaz Türkçesiyle #mistiktopaz ın da yine maalesef doğadan öyle çıkmadığını, film kaplaması gibi bir işlem sayesinde son halini aldığını belirtmeden geçemeyeceğim.
Boyansa, işlem görse, kaplansa ve yıkanıp yağlansa da biz taşları seviyoruz ne yapalım  Yapılan işlemlere rağmen taşlar enerjilerinden bir şey kaybetmezler. Üzülüp taşlarınızı bir köşeye atmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir