LAPİS

Lapis Lazuli’yim. Lazurit’im. Afganit’im. Lacivert Taşı’yım.
Tek bir mineral değilim. Birçok mineralden oluştuğum için kayacım, taşım. Beyaz yerlerim Kalsit (Kalsiyum Karbonat), mavi yerlerim Lazurit (kükürt içeren bir sodyum, kalsiyum, alüminosilikat minerali) ve Sodalit, sarı altın damarlarım Pirit’tir (beyaz-altın renkli bir demir sülfür). Öğütülünce doğal lacivert renk pigmentini benden sağlarsınız.
Ben Lapis Lazuli’yim. Masallar, rüyalar ve görüler benim işim. Çivit mavisi rengimle sizi büyülediğim gibi, büyülü dünyaların kapısını ben tutuyorum.
Antik ve kadim akaşik kayıt kütüphanesindeki yaşsız, zamansız, bilge bir bekçi baykuş gibiyim ben. Görüyor. Biliyor. Bağlıyorum.
Ben Lapis’im, Lazurit’im…
Hafızayım. Etkileyiciyim. Cinsiyetsiz bir masal kahramanıyım…
Bağ kurduklarınıza bakarım. Sizi yoranları anlarım.
Bağ nedir? Tam alnınızın ortasından; altın lacivert bağlar kurarsınız sizi etkileyenlerle… İnsanlarla, bağımlılıklarla, dünyayla… Gerekli, gereksiz ne varsa dengelemeyi unutursunuz bazen. Hafıza kaybı nedir? Neden odaklanamıyorsunuz? Belki de etkileşimlerinizle sıkı bir temizliğin zamanı gelmiştir ne dersiniz?
Ben Lazurit’im ve diyorum ki bilgi orada bir yerde… Ve ben size bilmediğiniz hiç bir şey öğretmiyorum… Ölen ölür ve bilgi hep oradadır. Çağlar, dönemler, mesafeler, zaman… Bakmanız ve görmeniz öyle basit ki…

Tavsiye Edilen Yazılar